Online Double Conversion

جستجوی لغت در دانشنامه
عبارت توضیحات
Online Double Conversion

این سری از یوپی‌اس‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که برق ورودی را به صورت مستقیم به بار مصرفی هدایت نمی‌کنند بلکه ابتدا برق ورودی را از حالت متناوب (AC) به مستقیم (DC) تبدیل کرده (عملی که توسط Rectifier یا یکسوساز صورت می‌گیرد) و سپس ورودی یکسوشده را مجدداً به AC تبدیل می‌نمایند. مهم‌ترین حسن این عمل آنکه در حقیقت هیچ‌گونه اغتشاش برق ورودی، به سمت بار مصرفی منتقل نشده و در صورت قطع برق ورودی، Inverter برق مصرف‌کننده‌ها را از طریق انرژی ذخیره‌شده در باتری تغذیه می‌نماید.

UPS Online

یکسوساز و اینورتر مانند یک سد در برابر نویز موجود در خطوط انتقال برق و نوسانات زودگذر ولتاژ عمل کرده و در نهایت یک ولتاژ خروجی کاملآ تثبیت شده را تأمین می‌کنند. اگر ولتاژ ورودی از محدوده مجاز (درج شده در مشخصات فنی دستگاه) تجاوز کند یا این که کاملاً قطع شود، اینورتر با استفاده از انرزی باتری به کار خود ادامه می‌دهد انجام این مراحل به نحوی صورت می‌پذیرد که هیچ وقفه ای به بار مصرفی منتقل نشود زمانی که انرژی باتری استفاده می‌شود اینورتر مانند زمان استفاده از برق شهر همان میزان، رگولاسیون ولتاز را ارائه می‌کند و بار از طریق سوئیچ استاتیک به خروجی اینورتر متصل است.
یوپی‌اس ONLINE به خصوص بیشتر در مکان‌هایی استفاده می‌شود که اختلال برق شبکه سراسری بیش از حد کنترل، جهت فیلتر کردن بوده و یا زمان سوئیچ برای بار مصرفی، حساسیت ایجاد می‌نماید . مکانیزم سیستم فیلتراسیون دستگاه‌های UPS سری ONLINE، موجب جلوگیری از ایجاد هر گونه مشکلی در مصرف‌کننده‌های حساس ناشی از اختلالات برق ورودی خواهد شد.

مزایای کلی این یوپی‌اس‌ها عبارتست از:
- تثبیت ولتاژ و فرکانس در خروجی
- حفاظت دائمی ولتاژ به علت عملکرد دائمی دستگاه
- ضریب اطمینان بالا
- زمان سوئیچ صفر ثانیه که در مورد بارهای حساس در شبکه بسیار مثبت است.

مترادف: آنلاین
soner ups