انواع روش های مونتاژ برد الکترونیکی

انواع روش های مونتاژ برد الکترونیکی دستی و ماشینی

در دنیای تکنولوژی امروز روش های متفاوتی برای مونتاژ برد استفاده می شود که در این قسمت سعی بر آن شده تا شما را با آنها آشنا نماییم. شرکت مهندسی زرین الکترونیک اصفهان این توانایی را دارد تا مدار الکترونیکی و مونتاژ برد الکترونیکی را به روش های گوناگونی نسبت به نیاز سفارش دهنده و برد مورد نظر انجام دهد.

کارشناسان ما جهت مونتاژ برد شما بهترین روش را به شما پیشنهاد می دهند.

 

مونتاژ SMD دستی

این روش زمانی استفاده می شود که تعداد بردها زیاد نباشد یا تعداد قطعات SMD کم باشد

 

 

( ما توانایی مونتاژ تخصصی و مهندسی SMD بردهای الکترونیک (برد مدار چاپی) هم به صورت مونتاژ دستی و هم مونتاژ SMD با دستگاه Pick & Place را داریم. کافیست با ما تماس گرفته تا مطابق نیاز مونتاژ شما مناسب ترین گزینه را ارایه دهیم.
 کلیه مراحل توسط مهندسین و تکنسین های الکترونیک انجام و QC میشود، ما کارهای با کیفیت بالا در مونتاژ SMD را ارایه میدهیم. )

مونتاژ DIP

مونتاژ برد در این روش بصورت نیمه ماشینی و در مراحل مختلف انجام می گیرد ؛ به این ترتیب که ابتدا بردها و قظعات تدارک و آماده سازی می شوند سپس قطعات روی بردها قرار گرفته و و توسط حمام قلع یا هویه لحیم کاری و پس از آن پایه های اضافه کوتاه میگردند و در نهایت بردها رفع اتصالی احتمالی شده و از لحاظ کیفیت قلع گیری بررسی می شوند وبرد شستشوی کامل می گردد.

در این روش کیفیت قلع ، و مایع فلکس اهمیت بسیاری دارد. وهمچنین دقت در تدارک کردن قظعات و چینش منظم به زیبایی برد کمک زیادی می کند و تجربه وحساسیت در نحوه چینش می تواند خطای انسانی را که در این روش بسیار بالاست به حداقل ممکن برساند.   

 

تصویر برد DIP

مونتاژ SMD ماشینی

این روش در مونتاژ بردهای SMD ودر تیراژ بالا توسط ماشینهای مونتاژ pick & place با سرعت بالایی انجام می شود .

با توجه به اینکه در این روش نیاز به تهیه شابلون اولیه دارد و همین باعث ایجاد هزینه سربار در قیمت مونتاژ شده فلذا در تیراژ پایین مونتاژ بردهای SMD مقرون به صرفه نبوده و در صورت تغییرات در PCB نیاز به تهیه شابلون مجدد و هزینه سربار مونتاژ خواهد شد.

 

عکس برد SMD

فیلم مونتاژ SMD ماشینی

 

مونتاژ DIP / SMD

 برد SMD-DIP که در این نوع  برد الکترونیک از ترکیب قطعات SMD و DIP استفاده شده به این صورت است که ابتدا قطعات SMD به یکی از روشهای ماشینی یا دستی مونتاژ میگردد و سپس قطعات DIP جایگزاری و لحیم کاری می شوند.

 

عکس برد SMD-DIP

soner ups