آیا می دانید یو پی اس های ایرانی سونر دارای استابلایزر داخلی هستند؟ اطلاعات بیشتر

انواع استابلایزر از لحاظ تکنولوژی ساخت

استابلایزرها دارای انواع گوناگونی هستند ، در این قسمت قصد داریم انواع استابلایزر از نظر تکنولوژی ساخت را بررسی کنیم.

انواع استابلایزر

آشنایی با انواع استابلایزر

۱. استابلایزر رله ای یا ترانس اتوماتیک

در این سیستم یک ترانس با استفاده از چند رله که سرهای خروجی سیم پیچ ها را متناسب با ولتاژ برق شهر تعیین می‌کند ، برق را به صورت پله ای اصلاح می‌کند.
این مدل از استابلایزر برای استفاده در مکان‌هایی که نوسانات برق شهر به صورت لحظه‌ایی بوده بهتر است زیرا در کسری از ثانیه افت ولتاژ را جبران نموده و مانع از آسیب دیدن لوازم برقی می‌گردد اما رنج تغییر ولتاژ در آنها حدود ۱۰ الی ۱۵ ولت می‌باشد (البته این رنج تغییر ولتاژ در انواع برندها می‌تواند متفاوت باشد) ، به این صورت که در مدلهایی که تغییرات ۱۵ ولت است ، رله زمانی عمل می‌کند که برق شهر به زیر ۲۰۵ ولت یا بالای ۲۳۵ ولت رسیده باشد.

۲. استابلایزر سروو موتوری

در این مدل ترانس به صورت حلقوی بوده و به جای رله ، تغییرات ولتاژ برق شهر با استفاده از یک بازو جاروبک ، روی ترانس که به صورت هوشمند کنترل می شود ، اصلاح می گردد .
در این نمونه اصلاح افت یا افزایش ولتاژ برق شهر در بازه ی بسیار کمتری ، حدود ۳ ولت و با دقت بیشتری انجام می‌گیرد ولی به خاطر سیستم مکانیکی از سرعت کمتری نسبت به نمونه رله ای بهره می‌برد که این امر موجب می‌گردد از استبیلایزر سرو موتوری در محل هایی استفاده شود که ولتاژ برق شهر به صورت دائمی بالاتر از حد مجاز یا پایین تر از آن باشد.

soner ups