یو پی اس ایرانی سونر   .:.    محصول شرکت مهندسی زرین الکترونیک   .:.  سینوسی کامل  .:.  دارای عملکرد آنلاین و بدون وقفه   .:.   دارای ۲ سال گارانتی 

مشاهده آموزش های یو پی اس

آیا می توان با افزاش باتری یوپی اس زمان برق دهی یا پشتیبانی را افزایش داد؟

قبل از اینکه به این پرسش پاسخ دهیم لازم است این نکته را یادآوری کنیم که توان یو پی اس با توجه به دستگاههای متصل به آن تعیین می گردد و وظیفه باتری ذخیره انرژی برای پشتیبانی هنگام قطع برق می باشد.

هنگام خرید دستگاه یو پی اس با این جمله روبرو می شویم که به عنوان مثال این دستگاه نیاز به 4 عدد باتری دارد ، یا این دستگاه دارای 20 عدد باتری داخلی می باشد که می تواند هنگام قطعی حدود یک ساعت روشن بماند ، بعد از این جملات توسط کارشناسان و مهندسان فروش یکی از سوالاتی که مطرح می شود این است که:

آیا می شود تعداد باطری را افزایش داد تا زمان بیشتری یو پی اس روشن بماند؟

پاسخ به این سوال مثبت است ، در شرایطی که باتری ها به صورت موازی به یکدیگر متصل شوند و پاسخ منفی است در شرایطی که باتری ها به صورت سری به یکدیگر متصل شوند.

در صورتی که باتری ها به صورت موازی به یکدیگر متصل شوند ، ولتاژ آنها ثابت می ماند و آمپر آنها با هم جمع می شود.

در صورتی که باتری ها به صورت سری به یکدیگر متصل شوند ، آمپر آنها ثابت می ماند و ولتاژ آنها با هم جمع می شود.

از آنجا که اینورتر داخلی هر ups برای یک ولتاژ dc با مقدار مشخص طراحی شده است بنابراین برای بالا بردن زمان برق دهی ups نمی توان به دلخواه تعداد زیادی باتری را باهم سری کرد زیرا سری کردن باتری ها باعث افزایش ولتاژ جمع آنها شده و می تواند به طبقه اینورتر آسیب برساند. ولی برای افزایش زمان برق دهی به شرط رعایت ولتاژ جمع باتری ها می توان تعدادی از آنها را باهم موازی نمود.

soner ups