یو پی اس ایرانی سونر   .:.    محصول شرکت مهندسی زرین الکترونیک   .:.  سینوسی کامل  .:.  دارای عملکرد آنلاین و بدون وقفه   .:.   دارای ۲ سال گارانتی 

مشاهده آموزش های یو پی اس

تست و عیب یابی باتری یو پی اس

یکی از مواردی که در زمان درست کار نکردن سیستم خورشیدی یا یو پی اس باید به آن توجه داشت ، باتری آنها است. برای اینکه مطمئن شوید باتری ها سالم هستند یا خیر باید آنها را تست کنید. در این مقاله شما با سه روش آشنا می‌شوید.

روش های تست و عیب یابی باتری یو پی اس یا خورشیدی

برای عیب یابی و تست باتری یو پی اس مواردی را باید در نظر گرفت که به دلیل تنوع و شرایط طراحی یو پی اس ها متفاوت می باشد ولی به صورت کلی زمانی که می‌خواهیم باطری یوپی اس را برای مشخص کردن شرایط فعلی تست نماییم به چند صورت ممکن می توانیم عمل کنیم.

روش های تست باتری یو پی اس

روش اول تست باتری:

اولین حالت زمانی است که ما قادر به باز نمودن باتری از روی دستگاه یو پی اس به دلیل بالا بودن تعداد باطری ها نباشیم و بخواهیم عمل تست را بدون باز کردن و جدا کردن باتری انجام دهیم.پس بنابراین برای رسیدن به این هدف باید ابتدا این امر را در نظر داشته باشیم که به دلیل اینکه احتمال قطع خروجی به علت فاسد شدن باتری ها وجود دارد ،پس به همین خاطر باید بارهای اصلی را از مدار یو پی اس جدا نماییم و برای تست باطری یو پی اس ابتدا ورودی دستگاه یو پی اس را قطع نموده و با قطع ورودی تمامی خروجی دستگاه یوپی اس بر روی باطری ها افتاده و جریان مصرفی از طریق باتری ها تامین می گردد که در این حالت شما با اندازه گیری مدت زمان می‌توانید شرایط فعلی باتری را بدست آورید.
فرمول ساده ای وجود دارد که با استفاده از آن میزان ساعت کارکرد باتری‌ها مشخص می گردد ، با استفاده از این فرمول شما می توانید مشخص نمائید که باتری فعالتان چقدر در حالت عادی باید داشته باشد و با مقایسه حالت تئوری با حالت عمل می توانید به وضعیت باتری های یو پی اس دست پیدا کنید.

فرمول محاسبه باتریدر این حالت با مشخص بودن آمپرساعت باتری به راحتی میتوانید میزان ساعت پشتیبانی(میزان بک آپ ساعت) را بدست آورد.

برای مشاهده جزئیات بیشتر این فرمول و محاسبه اتوماتیک روی لینک زیر کلیک کنید:

محاسبه خودکار باتری و ساعت پشتیبانی  

روش دوم تست باتری:

دومین روش برای تست باتری های یو پی اس زمانی است که شما می توانید باتری یو پی اس را از شبکه جدا نمائید ،در این حالت می توانید با کشیدن جریان DC با استفاده از مصرف کننده DC از تک تک باتری ها و اندازه گیری ولتاژ باتری در حالت دشارژ ،سالم بودن و یا فرسوده بودن باتری را مشخص نمائید.شما باید ۲۰% جریان باتری  را با استفاده از یک مصرف کننده تخلیه نمائید و در این حالت ولتاژ باطری یو پی اس نباید از ۱۱/۴ ولت عبور نماید.
درصورتی که ولتاژ باتری از ولتاژ ذکر شده پائین تر آمد شما نیاز به تعویض باتری در اولین زمان ممکن هستید.

 

روش سوم تست باتری:

تست باتری به وسیله دستگاه مخصوص تست ، که معمولا شرکت های یو پی اسی دارند یا در صورتی که دسترسی به آنها نداشتید مغازه های باطری ساز خودرو که باطری ماشین را تست میکنند نیز دارند و می‌توانید باتریها را برای آنها ببرید.

دستگاه تست باتری

آنها پس از تست شارژ و دشارژ باتری با دستگاه نتیجه را به شما می‌گویند و پس از آن میتوانید تصمیم بگیرید که باتریها نیاز به تعویض دارند یا خیر.

soner ups