یو پی اس ایرانی سونر   .:.    محصول شرکت مهندسی زرین الکترونیک   .:.  سینوسی کامل  .:.  دارای عملکرد آنلاین و بدون وقفه   .:.   دارای ۲ سال گارانتی 

مشاهده آموزش های یو پی اس

علت خاموش شدن ناگهانی یو پی اس چیست؟

خاموش شدن ناگهانی یو پی اس یا تجهیزات متصل به آن می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، شناخت آنها به شما کمک می کند تا در زمان هایی که برق ups خاموش می شود متوجه شوید که علت از کجاست؛ در این مقاله قصد داریم علت قطع برق خروجی یو پی اس را بررسی کنیم.

علت خاموش شدن یو پی اس چیست؟

یو پی اس به درستی نصب شده است و مدت‌ها است کار میکند و هیچ مشکلی ندارد، حتی در زمانی که برق قطع شده بود بدون ایراد برق را تامین می کرد؛ اما اکنون برق خروجی یو پی اس قطع شده و دستگاههای متصل به آن خاموش شده اند، مشکل از کجاست؟

اولین موردی که باید بررسی شود این است که وقتی برق خروجی یو پی اس قطع شده است، برق شهر وصل است یا خیر؟

خاموشی و قطع یو پی اس در زمان قطع برق

اگر به محض قطع برق، یوپی اس خاموش شد یا پس از زمان کوتاهی این اتفاق افتاد، باید به باتری یو پی اس شک کرد، اینکه باتریها سالم هستند یا خیر، معمولا این مورد در زمانی رخ میدهد که طول عمر باتریها به اتمام رسیده باشد یا اینکه همه یا تعدادی از باتریها معیوب شده باشند، خرابی یک یا چند باتری عملکرد مجموعه را مختل می سازد و باعث می شود وقتی برق قطع می شود زمان مورد انتظار فعال نباشند و خیلی سریع باتریها تخلیه شوند و در نتیجه یوپی اس قطع شود.

برای اینکه از سلامت باتری ها مطمئن شوید، اول میزان سال کارکرد آنرا بررسی کنید اگر زمان طولانی است که از عمر آنها گذشته احتمال زیاد فرسوده شده اند و دیگر امیدی به آنها نیست. عمر باتریها نسبت به تکنولوژی، ساخت و آمپرساعت آنها میتواند بسیار متفاوت باشد، این زمان برای برخی میتواند 2 تا 3 سال و برای برخی حتی تا 10 سال هم باشد.

دوم تست باتری ها تک به تک است. اگر امکان تست باتری ها را ندارید می توانید آنها را به مراکز تعمیر یا فروش تخصصی یو پی اس یا باتری سازی خودرو ببرید تا به طول دقیق و کامل تست شوند.

یو پی اس های سونر در صورتی که با چنین مشکلی روبرو شوند خطا میدهند، خطای Low Battery ؛ و به سرعت خروجی قطع می شود. اگر یو پی اس شما سونر است و خیلی سریع بعد از قطع برق خروجی هم قطع شد حتما این خطا را خواهید دید و سپس دستگاه خاموش میشود.

پس از تست باتری ها در صورتی که باتری ها معیوب و فرسوده باشند، تنها راه حال جایگزین کردن باتری نو است. اگر می خواهید در زمان بک آپ و پشتیبانی نسبت به قبل تغییر ایجاد کنید محاسبه زمان باتری یو پی اس را ببینید.

خاموشی یا قطع یو پی اس در زمان وصل برق

اگر برق هست و بدون اینکه قطعی برق رخ دهد خروجی یو پی اس غیرفعال شد و دستگاههای متصل به آن خاموش شدند، علت های بسیار زیادی می تواند داشته باشد.

معمولا در این زمان یکی از حفاظت های یو پی اس عمل کرده است و به همین جهت برای جلوگیری از آسیب به دستگاهها خروجی قطع می شود. حفاظت های یو پی اس می تواند شامل دوفاز شدن، اتصال کوتاه، بار اضافی و ... باشد.

در یو پی اس های سونر (مشاهده قیمت یو پی اس) هر کدام از این موارد که رخ دهد، خطای آن در صفحه نمایش نمایان می شود و در منوی Monitor میتوانید ارور مربوطه را مشاهده کنید.

در دفترچه راهنمای سونر قسمت Status برخی از خطاهای احتمالی و در قسمت رفع خطا، چگونگی رفع آنها را می توانید مشاهده کنید. دانلود دفترچه راهنمای یو پی اس سونر

وضعیت های یو پی اس سونر

 

رفع خطای یو پی اس سونر

علت شارژ نشدن باتری یو پی اس

شارژ نشدن باتری ups می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، برخی از این دلایل را زیر برای شما آورده ایم:

  • خراب شدن شارژر باتری
  • استفاده نکردن طولانی از باتری
  • به پایان رسیدن طول عمر باتری
  • استفاده از تجیهزات اضافی و استفاده پیش از حد باتری
  • نگهداری نامناسب از باتری
  • تخلیه شدن باتری به صورت کامل (زمانی که باتری به سی درصد برسد باید آن را شارژ کرد و تخلیه کامل رخ ندهد)

 

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشیم شما را به خوبی نسبت به خاموش شدن ناگهانی یو پی اس آگاه کنیم.

soner ups