یو پی اس ایرانی سونر   .:.    محصول شرکت مهندسی زرین الکترونیک   .:.  سینوسی کامل  .:.  دارای عملکرد آنلاین و بدون وقفه   .:.   دارای ۲ سال گارانتی 

مشاهده آموزش های یو پی اس

مفهوم اصطلاحات معمول در مورد یو پی اس چیست؟

یو پی اس چیست؟ چه اطلاعاتی از یو پی اس باید داشته باشیم تا بتوانیم یوپی اس مناسب خود را خریداری کنیم. امروزه وقتی برای خرید یو پی اس مراجعه می کنید اصطلاحاتی را می شنوید که شاید برای شما تازگی داشته باشد ، در این قسمت سعی بر آن شده تا شما را با معمولی ترین این اصطلاحات آشنا کنیم:

اصطلاحات معمول یو پی اس چیست؟

1. توان ظاهری یو پی اس (S)

با واحد KVA سنجیده می شود و از فرمول زیر محاسبه می گردد . در اين فرمول V ولتاژ و I جریان خروجی یوپی اس می باشد . ملاک سنجش توان UPS در بازار نیز توان ظاهری است .

محاسبه یو پی اس P=V*I

2. توان حقیقی یو پی اس (P)

با واحد KW سنجیده می شود و از فرمول زیر محاسبه می گردد. در این فرمول (Cos(α یا ضریب توان اختلاف فاز بین ولتاژ و جریان بوده ، به طور معمول بین 0.7 تا 0.9 می باشد.

فرمول محاسبه باتری یو پی اس و یو پی اس

 

3. ولتاژ باتری یو پی اس

هر یو پی اس برای راه اندازی نیازمند باتری است، تعداد ، آمپرساعت ، زمان پشتیبانی و بک آپ و ولتاژ باتریها به این مشخصه ارتباط دارد. این مشخصه با عنوان Voltage Bettery و واحد V در مشخصات UPS قابل مشاهده است.

هر چقدر توان یو پی اس بالاتر باشد ولتاژ باتری نیز افزایش پیدا میکند.

این پارامتر در انواع یو پی اس نیز متفاوت است، به طوری که ولتاژ باتری در یو پی اس آنلاین بالاتر از لاین اینتر اکتیو و آفلاین است. در توانهای یکسان با نگاه به این مشخصه می توان نوع یو پی اس را نیز تشخیص داد. آشنایی بیشتر با انواع یو پی اس

به عنوان مثال در توان 3 کاوا یو پی اس لاین اینتر اکتیو ولتاژ باتری معمولا 48 ولت و در یو پی اس آنلاین 72 یا 96 ولت است.

ولتاژ هر باتری یو پی اس معمول 12 ولت است ، اگر ولتاژ باتری یو پی اس 48 ولت باشد یعنی برای این یو پی اس باید 4 باتری 12 ولت را با هم سری شوند تا نهایتا ولتاژ 48 بدست آید. آشنایی با سری و موازی کردن باتری

در تصویر زیر نمونه ای از ترکیب سری و موازی کردن باتری را مشاهده می کنید:

 

ترکیب سری و موازی کردن باتری یو پی اس

همانطور که گفته شد زمان پشتیبانی یا بک آپ که مربوط به نگهداری برق در زمان قطعی برق است نیز به ولتاژ باتری بستگی دارد، وقتی این پارامتر از یو پی اس را بدانید می توانید با استفاده از سیستم محاسبه زمان و آمپرساعت باتری سونر آنرا بدست آورید.

محاسبه باتری یو پی اس و زمان پشتیبانی

 

در سایت خرید آنلاین یو پی اس سونر می توانید مشخصه های فوق را برای هر یک از محصولات یو پی اس مشاهده کنید. در صورتی که در انتخاب یو پی اس نیاز به مشاوره و راهنمایی داشتید می توانید با همکاران فروش سونر تماس بگیرید.

شماره های تماس سونر

soner ups