کسب درآمد با فروش برق خورشیدی

 کسب و کار و کسب درآمد ماهیانه تا 20 سال بصورت تضمینی با فروش برق خورشیدی

گزارش خبرنگار صدا و سیمای مرکز اصفهان در رابطه با برق خورشیدی و فروش برق خورشیدی در اصفهان

به گزارش;مرکزاصفهان، مدیردفتر مدیریت مصرف برق شرکت توزیع برق استان اصفهان با اشاره به اینکه زیرساخت های زمینه بهره برداری از انرژی پاک در این استان فراهم شده گفت: در حال حاضر 100نیروگاه خورشیدی خانگی در اصفهان در حال بهره‌برداری است که متوسط بازدهی این نیروگاه‌ها، 20 درصد است.

مهدی ثقفی افزود: از ابتدای سال 95 با ابلاغ بخشنامه خرید تضمینی برق، تلاش سرمایه‌گذاران در این حوزه افزایش یافته و 200قرارداد خرید تضمینی برق خورشیدی در شهرستان اصفهان منعقد شده است.

وی گفت: در حال حاضر هزار و 600کیلووات ظرفیت برق خورشیدی در اصفهان وجود دارد و نیروگاه‌های خورشیدی اصفهان 250 هزار کیلووات ساعت و معادل مصرف120 خانوار را به شبکه تزریق می‌کنند.

مدیردفتر مدیریت مصرف برق شرکت توزیع برق استان اصفهان اضافه کرد: هر انشعاب پنج کیلو واتی خانگی حدود 25 میلیون تومان هزینه دارد و این انشعاب، مساحتی حدود 50 متر از پشت‌بام خانه را اشغال می‌کند.

ثقفی بازگشت سرمایه احداث نیروگاه‌های خورشیدی را سه سال اعلام کرد و گفت: برق از این نیروگاه‌ها با قرارداد 20ساله و تضمینی خریداری می شود.

به گفته وی مشترکانی که این نیروگاه خانگی را احداث کنند برق تولیدی پاک را 16برابر قیمت برقی که ازشبکه برق می خرند می فروشند .

ثقفی تاکید کرد:مصرف‌کنندگانی که پنل خورشیدی در ساختمان خود احداث کنند، می‌توانند مازاد مصرفی خود را به فروش برسانند و از فضای مازاد پشت‌بام خود درآمدزایی داشته باشند.
وی ،اصفهان را از نظر بازدهی تولید انرژی خورشیدی جزو بهترین نقاط کشور دانشت و گفت: میانگین بازدهی انرژی خورشیدی در کشور 13 درصد اعلام شده در حالی که بازدهی تولید در اصفهان بین 20 تا27 درصداست.

ایران با داشتن 300 روز آفتابی رده‌های بالای دنیا را در قابلیت تولید انرژی خورشیدی دارد.

سهم کشورمان دراستفاده از انرژی های پاک کمتر ازیک درصد است.

 

 

soner ups