آیا می دانید یو پی اس های ایرانی سونر دارای استابلایزر داخلی هستند؟ اطلاعات بیشتر

تفاوت استابلایزر و یو پی اس

تفاوت استابلایزر و یو پی اس در چیست؟

در این مقاله با کاربرد یو پی اس و استابلایزر آشنا می‌شوید و بعد از شناخت این دو دستگاه و تفاوت آنها می‌توانید انتخاب کنید که برای چه مواردی از کدام یک استفاده کنید.

 

استابلایزر : استابلایزر دستگاهی است که ولتاژ را تثبیت می کند و از ناپایداری ها و ولتاژ بالا که باعث آسیب رساندن به وسایل الکتریکی می شوند جلوگیری می کند.

یو پی اس : یو پی اس UPS مخفف عبارت Uninterruptible Power Supply و به معنی منبع تغذیه بدون وقفه است. این دستگاه در زمانیکه برق شهر وجود دارد همانند استابلایزر عمل می‌کند و در زمان قطع برق ، برق مورد نیاز برای استفاده دستگاه‌هایی همانند کامپیوتر، ادوات پزشکی و تجهیزات امنیتی ،بانکها ،بیمارستانها،دستگاه های جراحی و دندان پزشکی و ATM را تا زمانیکه باتری جوابگو باشد، تامین می‌کند.

تفاوت یو پی اس و استابلایزر

با تعریف این دو دستگاه مشخص شد که استابلایزر ( ترانس خانگی ) و یو پی اس هر دو تثبیت کننده ولتاژ هستند و دارای فیلترهای الکترونیکی و الکتریکی جهت حذف نوسان ولتاژ برق می‌باشند و برقی یکنواخت برای مصرف کننده ایجاد می‌کنند اما تفاوت آنها در این است که یو پی اس دارای باتری برای زمان خاموشی و نبود برق است.

استفاده از یو پی اس یا استابلایزر بستگی به نیاز مصرف کننده دارد، به صورت کلی میتوان چنین گفت که در مکان هایی که در آن علاوه بر کنترل ولتاژ و نوسانات ولتاژ برق ، در زمان خاموشی و قطع برق شهر نیاز به برق است، استفاده از یوپی اس توصیه می‌شود و در مکان هایی که فقط نیاز به تثبیت ولتاژ و کنترل آن است استابیلایزر پیشنهاد داده می شود.

با توجه به هزینه های باتری UPS در مصارف خانگی استفاده از استابلایزر از لحاظ اقتصادی به صرفه تر است اما در مصارف خانگی هم باز می توان با جداکردن وسایل مهم از جمله پکیج ، روشنایی ، تلویزیون و مودم اینترنت در هنگام خاموشی از یک یوپی اس با توان پایین استفاده کرد.

در لیست محصولات سایت میتوانید قیمت یو پی اس و استابلایزرها را مشاهده کنید:

مشاهده لیست قیمت یو پی اس

مشاهده لیست قیمت استابلایزر

soner ups