مشاهده آموزش های سیستم خورشیدی

انرژی پاک چیست؟

با استفاده از انرژی پاک قادر به تولید نیروی الکتریسیته می باشیم ، اما چگونه؟

این امر در حالی رخ می دهد که چرخه تولید انرژی الکتریسیته بدون آسیب رساندن به محیط زیست و بدون تولید الودگی صورت می پذیرد. حرکت باد و آب ، نور و گرما ساطع شده از خورشید ( انرژی خورشیدی ) ، گرمای موجود در زمین ، کربوهیدرات  موجود در گیاهان و... همگی منبع پایان ناپذیر انرژی می باشد که می توان برای تولید انرزی الکتریکی ازآن بهره برد.

چرا از انرژی پاک استفاده کنیم ؟

با استفاده از انرژی پاک در وهله اول قادر خواهیم بود تا با آسیب دیدگی کمتر محیط زیست از آب و حیاطی بهتر بهره مند باشیم. کارخانه جات و ماشین آلات ساخته شده توسط بشر یکی از عوامل اصلی افزایش دمای کره زمین می باشد . آب و هوا محیط زیست اطراف ما توسط همچون رسوب های جیوه ، اسید آرسنیک ، سولفور دی اکسید الوده گردیده است.

تولید انرژی الکتریکی با استفاده از سوخت های فسیلی همچون زغال سنگ منجربه تولید جمع وسیعی از موادی شده است که سلامت افراد و محیط زیست را در خطر جدی قرار داده است. تولید انرژی الکتریکی با استفاده از انرژی های پاک این امکان را به ما می دهدکه بدون تولید آلودگی های محیطی و با کاهش وابستگی به سوخت های فسیلی اقدام به تولید انرژی الکتریکی نمایم.

 عکس انرژی های پاک

با توسعه انرژیهای پاک و سرمایه گزاری در این بخش قادر خواهیم بود که با کاهش آلودگی های محیطی از محیط زیستی سالم تر بهره مند گردیم و همچنین با ایجاد صنایع و کارخانه جات مربوط با این صنعت آینده ای مطمئن تر ، پاک تر و پایدار تر برای انرژی ایران عزیزمان رقم بزنیم .

 

انرژی پاک به چه صورت به الکتریسیته تبدیل می شود؟

انرژی پاک می تواند به صورت های مختلفی ، بسته به منبع تولیدی آن ، مورد استفاده قرار گیرد. این انرژی را می توان به وسیله پنل های خورشیدی ، گرمای استخراجی از زمین ، جریان امواج دریا ، توربین های بادی و ... مورد استفاده قرار گیرد.

 

چه میزان از الکتریسیته تولیدی به وسیله انرژی های پاک تامین می گردد؟

هرچند گاز طبیعی میزان کمتری آلودگی نسبت به زغال سنگ و یا سایر سوخت های فسیلی تولید می کند اما از آن نمی توان به عنوان راه حلی بلند مدت برای تامیین انرژی استفاده نمود. این امر به این خاطر است که منابع گازی محدود می باشد ، نگرانی های زیادی در محافل علمی در مورد استخراج زیاد گاز از زمین وجود دارد که با عث افزایش دمای زمین می گردد. 

soner ups