یو پی اس ایرانی سونر   .:.    محصول شرکت مهندسی زرین الکترونیک   .:.  سینوسی کامل  .:.  دارای عملکرد آنلاین و بدون وقفه   .:.   دارای ۲ سال گارانتی 

مشاهده آموزش های یو پی اس

آیا میتوان از باتری خودرو در یو پی اس استفاده کرد؟

یکی از سوالاتی که این روزها بسیار مطرح می‌شود این است که آیا باتری خودرو - ماشین را می توان بر روی یو پی اس نصب کرد؟ برای اینکه به این جواب برسیم بهتر است در ابتدا با این دو نوع باتری بیشتر آشنا شویم.

 

باتری‌های خودرو (در انواع ژله‌ای، کلسیمی، اتمی و…) نیروی الکتریسیته را با استفاده از واکنش اسیدسولفوریک بر روی صفحات سربی که درمایع معلق هستند ایجاد می‌کنند، به همین دلیل به آن‌ها باتری‌های ” معلق درمایع” نیز گفته می‌شود. در این باتری ها این امکان وجود دارد که اسید از محفظه باتری به بیرون نشت کند و نیز هنگام شارژ باتری ممکن است گازهیدروژن قابل اشتعال تولید شود ، این امر می تواند در یک محیط بسته خطرناک باشد.

عکس باتری خودرو

این باتری ها برای مصارفی طراحی شده اند که بتوانند یک جریان زیاد را در زمان کم پاسخگو باشند ، همانند استارت زدن ماشین که آمپر زیادی را در زمان بسیار کوتاهی از باتری می‌کشد. به همین علت اگر قصد استفاده از این باتری برای آمپر متوسط در بلند مدت را داشته باشید ، افت ولتاژ سریعتر اتفاق می افتد و نمی توان انتظار زمان کارکرد مناسب را از آنها داشت.

برای محاسبه زمان کارکرد باتری ، نحوه محاسبه باتری را در لینک زیر مشاهده کنید:

آموزش محاسبه باتری و زمان کارکرد آن

 

در باتری‌های سیلد لید اسید که به باتری های صنعتی یا یو پی اس معروف هستند اسید با لایه‌هایی از نمد یا فیبر پوشانده شده است که آن‌را سرجای خود نگاه دارد و برای جلوگیری از هرگونه احتمال متصاعد شدن هیدروژن یا نشت اسید، کاملاً مهروموم شده‌اند. این باتریها نیاز به نگهداری ندارند و میتوان آنها را در بلند مدت در یک مکان به صورت ثابت نگهداری کرد.

عکس باتری یو پی اس 

اکنون که به صورت کلی با این دو باتری آشنا شدید ، می‌توان نتیجه گرفت که باتری ماشین برای یو پی اس مناسب نیست!!! اما قیمت بالای باتری یو پی اس در مقایسه با باتری ماشین باعث شده تا از این باتری ها همچنان در یو پی اس استفاده شود!!!

اگر بخواهیم نتیجه نهایی بگیریم ، می توان گفت که با وجود اینکه باتری خودرو مناسب یو پی اس نیست ولی قیمت پایین آن باعث شده تا بر روی یو پی اس نیز نصب شود ، خوب است بدانید که باتری یو پی اس از طول عمر بالاتری نسبت به این باتری ها برخوردار است پس اگر در زمان خرید یو پی اس امکان پرداخت هزینه باتری مخصوص را دارید بدون شک آنرا انتخاب کنید.

soner ups